جدیدترین مطالعات و بررسی های موسسه جهانی liveability" ده شهر جهان را که بهترین مکان برای زندگی است را معرفی کرده است. 10 شهر جهان که از از نظر میزان رفاه و آسایش، امکانات اموزشی و یهداشتی، سطح جرم آن، تهدید ها، شرایط اب و هوایی و حمل و نقل بیشترین امتیاز را به خود اختصاص داده اند به شرح زیر هستند.
بقیه در ادامه مطلب ....


همواره زندگی در شهر و محلی که از لحاظ میزان سطرح رفاه و اسایش در نقطه مطلوب و یا حداقل نزدیک به نقطه مطلوب باشد یکی از خواسته ها و نیازهای بشر است چرا که اکنون با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، زندگی در محلی که دارای امکانات کم رفاهی، آسایشی و بهداشتی است بسیار سخت و ناممکن شده است.

به گزارش عصر خبر، هستند برخی موسسات که اقدام به شناسایی شهرها و محل های اقامت و زندگی می کنند تا مردم را با بهترین محل برای زندگی اشنا کنند.

جدیدترین مطالعات و بررسی های موسسه جهانی liveability"  ده شهر جهان را که بهترین مکان برای زندگی است را معرفی کرده است.

10 شهر جهان که از از نظر میزان رفاه و آسایش، امکانات اموزشی و یهداشتی، سطح جرم آن، تهدید ها، شرایط اب و هوایی و حمل و نقل بیشترین امتیاز را به خود اختصاص داده اند به شرح زیر هستند.

نکته جالب اینجاست که بیشترین شهر ها در قره اقیانوسیه قرار دارند و این قاره یکی از بهترین نقاط جذب مهاجر می باشد و تعدادبسیاری از ایرانیان نیز در این قاره کوچک زندگی می کنند.

 دهم: اوکلند، نیوزیلند، که 95.7 از 100 امتیاز کسب کرده است

نهم پرث استرالیا با امتیاز 95.9 از صد

هشتم هلسینکی فنلاند با امتیاز 96 از صد

هفتم سیدنی استرالیا با امتیاز 96.1 از صد

ششم آدلاید استرالیا با 96.6 از صد امتیاز

پنجم کالگاری کانادا با 96.6 امیتاز از صد

چهارم تورنتو کانادا با 97.2 امتیاز از صد

سوم ونکوور کانادا با 97.3 امتیاز از صد

دوم وین اتریش با 97.4 امتیاز از صد

رتبه اول نیز مربوط به قاره اقیانوسیه است، ملبورن استرالیا با 97.5 از صد امتیاز